Budujesz dom i zastanawiasz się jakie ogrodzenie będzie najbardziej odpowiednie? Zadaj sobie wcześniej kilka pytań, które pozwolą Ci podjąć dobrą decyzję.

Nie ma prostej odpowiedzi na to, jaki rodzaj bramy wybrać, ponieważ wpływa na to wiele czynników. W tej kwestii nie tylko powierzchnia ma znaczenie, ale w dużym stopniu zasobność naszego portfela. Jeśli zależy nam na estetyce, trwałości i niezbyt wygórowanej cenie, to warto rozważyć ogrodzenia panelowe.

Ważną kwestią jest materiał. Najbardziej popularnymi są: stal, kamień, drewno i drut powlekany PCV. Każde z nich jest dobre w konkretnych zastosowaniach. Jeśli posiadamy dużą działkę, chcemy ograniczyć koszty i nie rezygnować z estetyki naszej posiadłości, dobrym rozwiązaniem powinny być panele 3D. Niezawodna konstrukcja daje gwarancję stabilności oraz bezpieczeństwa, a estetyczny wygląd sprawi, że wszystko będzie mogło współgrać z otoczeniem bez efektu przytłoczenia ciężarem.

Warto przemyśleć również mocowanie. Tradycyjne ogrodzenia panelowe montowane są zazwyczaj przy pomocy obejmy na słupkach. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, lecz należy mieć świadomość, że cały ciężar spoczywa na pojedynczych prętach, które są podatne na uszkodzenia. Istnieją jednak panele, które montuje się od czoła słupka przy pomocy nakładek zaciskowych łączących kraty ze słupkiem.

Wybór ogrodzenia zależy od naszych preferencji oraz zasobności portfela. Najważniejsze jednak jest, aby ogrodzenie spełniało swoją określoną rolę. Zanim udamy się do sklepu, warto dobrze przemyśleć tę kwestię, aby nie popełnić ogromnego błędu.